HAKKIMIZDA

‘’UYANIKERLER’’ 1967 yılında HAYDAR UYANIKER önderliğinde ticari faaliyetlerine başlamıştır. 1980 yıllarından itibaren Murtaza ve Malik Uyanıker önderliğinde, UYANIKERLER GIDA  sektöründe ve bölgesinde öncü firmalarından biri haline gelmiştir. 

Eğitimlerini tamamlayarak genç kuşağında çalışmaya başlaması ile birlikte, önemli yatırımlara imza atarak, MURTAZA UYANIKER, MALİK UYANIKER, BEHSAT UYANIKER ve HAYDAR EREN UYANIKER önderliğinde şirket büyümeye devam etmektedir. Şirket aile firması olması yanında , Kurumsallığa çok önem vermektedir.

UYANIKERLER, 35 bin m2 kapalı ve açık alanda ve 3 farklı lokasyonda ( SUNGURLU- ÇORUM BUĞDAY PAZARI-İSTANBUL) ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

Neler yapıyoruz;

HUBUBAT ÜRÜNLERİ TEDARİKCİLİĞİ ;

Yıllık 120.000 bin ton üzerinde ticaret hacmi ile, Buğday, arpa, mısır, ayçiçeği, yulaf, çavdar  ve bakliyat ürünleri tedarikçiliği yaparak, çiftçi ile üreticilerin arasında köprü görevi yapıyoruz…Aynı zamanda Hububat Ürünleri ithalatı yapıyoruz.

BAKLİYAT ELEME VE PAKETLEME TESİSİ ;

Anadolu’da üretilen ve  eşsiz lezzete sahip olan; Nohut, Mercimek, Pirinç, Fasulye ürünlerini , son model teknoloji ile el değmeden paketleyerek, müşterilerimize sunmaktayız…

 

SERTİFİKALI TOHUMLUK ÜRETİCİLİĞİ;

 2010 yılından itibaren, Sözleşmeli çiftçilerimizle 38.000 m2 ekili alan ile 14 bin ton üzerinde 12 çeşit ile (LORD,LARENDE,AYDAN HANIM,TARM-92, ÇEŞİT-1252, KIZILTAN,ŞANLI,DROPİA,KATE,FLAMURA,PEHLİVAN,AZKAN)  devlet destekli  SERTİFİKALI TOHUM üretiyoruz.

YEM HAMMADDELERİ TEDARİKCİLİĞİ;

Kepek,Ayçiçek tohumu küspesi, Kuş yemi, Fare zehri yemi, büyük ve küçük baş hayvan yemleri tedarikçiliği yapmaktayız.

 

GÜBRE BAYİLİĞİ;

1990 yılından itibaren, Türkiye’nin en büyük gübre firması ‘’TOROS GÜBRE’’ nin Ana bayiliğini yapmaktayız.

 

‘’GÜCÜMÜZÜ SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZDEN ALIYORUZ’’’

 

Bizden Haberler

Size en son haberleri ayda bir gönderiyoruz...